Eduki publikatzailea

XXXVIII Salbatore Mitxelena sariak

Twitter

XXXVIII. SALBATORE MITXELENA SARIEN ARGAZKIAK

2020/11/20

COVID-19ak sortutako pandemia dela eta, aurten ezin izan dira Salbatore Mitxelena sariak ohi den bezala banatu.

Hala ere, Zarauzko ikastetxe bakoitzak sarituen argazkiak atera ditu eta sarien aktak ondorengoak dira:

 

Organoa:              XXXVIII. Salbatore Mitxelena sariko epaimahaia

Eguna:                    2020-06-16

Hasiera-ordua:       17:00

Amaiera-ordua:      19:30

        

Bertaratuak:

ALAZNE MARTOS BLANCO, Oteitza lizeoko ordezkaria

JAIONE URREIZTI ARRIZABALAGA, Lizardi institutuko ordezkaria

IDOIA ARTOLA MALANGRE, La Salle ikastetxeko ordezkaria

JOSE LUIS PADRON PLAZAOLA, idazlea

ARANTXA ALDALUR AGERRISTA, Hezkuntza departamentuko arduraduna

 

Esan-eginak eta erabakiak:

Aurkeztutako 153 lanak aztertu ondoren, hauek dira epaimahaikideek saritu dituzten lanak:

 

C MAILA, IPUINAK

  1. SARIA:        “ Bolaluma eta papera”

                             Maialen Beistegi

 

  1. SARIA:          “Azken urtea ”

                             Aina Peinador Lekuona

 

  1. SARIA:           “PS”

                             Ibai Beorlegi Arrillaga

  C MAILA, OLERKIAK

  1.SARIA:               “Bizitza ”

                                Maialen Silvan Ezkurra

 

  2.SARIA:              “Hau al da nahi dudan planeta?”

                                Julen Legorburu

 

 3.SARIA:                  “Erantzunik gabeko galderak”

                                     Maialen Larrañaga Centeno

D MAILA, IPUINAK

  1. SARIA:         “Espetxeko antzalda”

                              Ker Azkue Kano

 

2.  SARIA:            “ 1919”

                            Nerea Lasa Arruti

 

 3. SARIA:          “ Itzala ”

                            María Fernanda González Poblete

 

D MAILA, OLERKIAK

  1. SARIA:         “ Beldur naiz”

                            Jakes Azkue Iribar

 

  1. SARIA:          “ Beti bere doinura ”

                           Lorea Jauregi Alvarez

 

  1. SARIA:         “ Badoa”

                            Nerea Lasa Arruti

 

E MAILA, IPUINAK

  1. SARIA:         “ Besotik nork heldu”

                             Aner Euzkitze

 

  1. SARIA:         “ 30 segundo”

                             Elliot Jonah Cooke Azkue

                         

  1. SARIA:         “ Amaren azken hitzak”

                             Iris Echeverria Granouillet

E MAILA, OLERKIAK

 

  1. SARIA:         “ Abusus non tollit usum”

                             Olatz Aizpurua Pikabea

 

   2.  SARIA:        “ Tximeleta pozoituak”

                              Nadet Aramendi Canseco

                     

   3.  SARIA:        “ Loraren pasarteen bazen behin”

                              Haizea Yañez

 

Organoa:              XXXVII. Salbatore Mitxelena Sariko epaimahaia

Eguna:                   2019-06-17

Hasiera-ordua:       19:00

Amaiera-ordua:      20:00

Tokia:                   Pleno Aretoan

 

Bertaratuak:

ITZIAR IRURETAGOIENA AGIRREZABALA, Orokieta herri eskolako ordezkaria

LORE GARCIA BENITO, Antoniano ikastetxeko ordezkaria

MIRIAM MENDOZA ETXABE, Salbatore Mitxelena ikastolako ordezkaria

AITZIBER ETXEBERRIA GARRO, idazlea

ARANTXA ALDALUR AGERRISTA, hezkuntza departamentuko teknikaria

 

Esan-eginak eta erabakiak:

Aurkeztutako 336 lanak aztertu ondoren hauek dira epaimahaikideek saritu dituzten lanak:

A1 MAILA, IPUINAK

 

  1.  SARIA:            “Indultatuak ”

                                 Haimar Olazabal

                 

2.  SARIA:            “Baserritarraren baratza ”                  

                              Ekaitz Txurruka Lertxundi

                         

A2 MAILA, IPUINAK                    

1.   SARIA:           “ Non zaude bikote’”

                              Maite Beistegui Barandiaran      

2.   SARIA:           “ Unaxen bidaia harrigarria”

                              Andoni Aranberri Loiola

 

B MAILA, IPUINAK

  1. SARIA:            “ Txerri kontuak baserrian”

                                Irune Nogales Garate

 

  1. SARIA:            “ Christopher, hegazkineko atea”

                               Alain Liceaga Larrañaga

 

  1. SARIA:            “ Nire amonaren katua”     

                                Kira Leizaola Huegun

  1. SARIA:            “ Komuneko tapak”

                               Uxue Garces Olazabal     

                

B MAILA, OLERKIAK

  1. SARIA:            “Lehen udalekuak ”

                               Adei Urbitarte

 

  1. SARIA:            “Etorkizuna ”

                              Maddi Landa

 

  1. SARIA:            “ Mundu maitea”

                              Izar Quiroga Ibarra

 

  SARITUEN ARGAZKI GALERIA                                                                                                                     

Deskargatzeko

Bilatuenak

Bilatuenak

  • Larrialdiak
    112
  • Udaltzaingoa
    943 005 115
  • Udal Informazioa
    943 005 100
    Udal Informazioa Zarauztik
    010